IPL Epilácia

Triple Flash IPL trvalá epilácia

 

ipl1

Koniec nekonečnému holeniu, či bolestivej depilácii!!
Zbavte sa chĺpkov na vždy pomocou modernej IPL epilácii
Vhodné pre ženy aj mužov

Najmodernejšia a najefektívnejšia IPL epilácia na trhu; pristroj Prestige Triple Flash používa trojitý záblesk pre dokonalé a efektívne odstránenie nežiaduceho ochlpenia.
Prístroj ma kozmetický a medicínsky certifikát, je veľmi účinný a bezpečný.

 

 Čo je to IPL epilácia

ipl2IPL epilácia alebo foto-epilácia funguje na báze Intenzívneho Pulzného Svetla (IPL). Pulzné svetlo pritiahne  melanín / farbivo vlasového chĺpka / a zmenou svetelného žiarenia na tepelnú energiu dochádza k zahriatiu vlasového korienka a jeho definitívnemu zničeniu. Ošetrenie je nebolestivé, je rýchle a okamžite sa môžete zaradiť do bežného života.

 

 

 

Prečo IPL epiláciu podstúpiť práve v Prestige Esthetic Centre

ipl3Pre IPL epiláciu sme opať zvolili nadštandardný prístroj od overeného európskeho výrobcu kozmetických a medicínskych prístrojov, a to prístroj Prestige Triple Flash.
Prítroj Prestige Triple Flash má kozmetický aj medicínsky certifikát, používa sa v mnohých lekárskych a kozmetických zariadeniach po celom svete.
Je unikátny vysokou účinnosťou a efektivitou epilácie tým, ako naznačuje názov, že využíva v jednom impulze tri záblesky, čím ztrojnásobuje účinok terapie.

 

Výsledky a frekvencia ošetrení

IPL epilácia je trvalá.

ipl4Pre trvalú a dokonalú epiláciu je potrebné ošetrenie opakovať 4-6 krát v intervaloch 2-4 týždne.
Chĺpky majú 2 fázy rastu - obdobie rastu a obdobie pokoja. Fotoepiláciu je ideálne vykonávať v období rastu, ale aj vtedy je potrebné zákrok opakovať, pretože nie všetky chĺpky rastú v rovnakom čase

Výsledky sú individuálne, niekomu stačia 3 návštevy, ľudia so silnejšími chĺpkami zvačša potrebujú viac opakovaných terapií. Toto všobecne platí pre telové partie, ako sú nohy, ruky, chrbát, bikiny, podpazišie...

Tvárové oblasti sú náročnejšie a počet potrebných opakovaní je vyšší, niekedy až 8-10, a k tomu je potrebné rátať s pravidelným udržiavacím ošetrením, približne raz za 2-3 mesiace.

U niektorých klientov po čase začnú chlpky opäť rásť, vtedy je potrebne opakovať procedúru 2-3 x. Niektorí klienti, s odolnejšími chlpkami, potrebuju takúto udržiavaciu procedúru 1x, niekedy aj 2x ročne.

 

Priebeh ošetrenia a oblasti vhodné pre IPL epiláciu

ipl5Očistenie ošetrovanej oblasti

Striedavé chladenie a aplikácia impulzov

Ošetrenie je časovo nenáročné, záleží od veľkosti ošetrovenej oblasti. Napríklad pre ošetrenie podpazušia a bikín si potrebujete rezervovať 20-30 min.

 

ipl6

Ošetrenie je bezbolestné vďaka chladeniu oblasti pred každým impulzom. V prípade mimoriadnej citlivosti môžete pociťovať počas zábleskov drobné štikanie. Po ošetrení nemáte žiadne obmedzenia, môžete sa vrátiť k bežnej činnosti.

 

 

 

 

 

Oblasti vhodné na IPL epiláciu sú Horná pera, Brada, Bokombrady, Líca, Obočie, Krk, Podpazušie, Ramená, Predlaktia, Celé ruky, Pupok - linea alba, Bikiny, Brazilia, Sedacia časť, Brucho, Hrudník, Chrbát, Predkolenia, Stehná, Celé dolné končatiny.

      Pre bezbolestný a účinný zákrok, je potrebné ošetrovanú oblasť oholiť v rozsahu 24-72 hodín vopred

 

Kontraindikácie

- u ľudí, ktorým sa tvoria hypertrofické a keloidné jazvy
- v prípadoch aktívneho alebo častého výskytu herpetickej infekcie na epilovanej oblasti
- 6 týždňov po použití epilačných metód pri ktorých sa vytrháva korienok chlpu
  (epilácia voskom, vytrhávanie pinzetou, vytrhávanie strojčekom)
- 6 mesiacov po celkovom používaní prírodných alebo syntetických derivátov vitamínu A – retinoidov
  (ISOTRETINOIN, ROACCUTAN - používaný na liečbu akné)
- v prípade lokálneho používania retinoidov (RETIN A), alebo bieliacich prípravkov – hydrochinon
  (stačí vysadiť 2 týždne pred zákrokom)
- niekoľko mesiacov pred zákrokom sa taktiež neodporúča brať prípravky s vysokým obsahom beta karotén
- počas tehotenstva

 

..:: Cenník ::..